Курси для підлітків

Мотивація до вивчення іноземної мови. Чому це важливо?

новини

Як вчинити?

Мотивація до вивчення іноземної мови зазвичай формується до 16-20 років. Найчастіше на курси приходять абсолютно зрілі люди, яким мову потрібно для навчання за кордоном, підвищення кваліфікації, оформлення гранту або стажування. Але як бути батькам, які виховують дитину і хочуть прищепити йому любов до філології з ранніх років. Підвищення мотивації до вивчення іноземної мови не обмежується фразою, яку багато хто з нас чув - «Учи мови, на майбутнє знадобиться». Для дитини така мотивація до вивчення іноземної мови не працює. Необхідні інші методи, які допоможуть у підвищенні мотивації до вивчення іноземної мови.

Мотивація вивчення іноземної мови в школі

До 10-12 років дитина не усвідомлює важливості знань. Вона засвоює іноземну мову автоматично, відвідуючи заняття і виконуючи домашні завдання. Формування мотивації до вивчення іноземної мови на основі майбутньої корисності не актуальне. Щоб іноземні мови сподобалися дитині, необхідно 3 умови:

  • Відсутність неприємних відчуттів при вивченні.
  • Вивчення мови має зрозуміле для дитини значення.
  • Можливість тут же переконатися в користі на практиці.

Використовуючи ці пункти як основу для мотивації у вивченні іноземних мов, ви допоможете дитині вільно опанувати не тільки англійською мовою, а й багатьма іншими. Тепер кілька слів про способи підвищення мотивації до вивчення іноземних мов. Найпростіший і доступний спосіб підвищення мотивації до вивчення іноземних мов у дитини - через культуру. Зарубіжні мультфільми, фільми, серіали, програми, шоу, які дуже подобаються вашій дитині, швидше виходять на мові оригіналу. Чому б не подивитися їх з субтитрами? Звичайно, потрібно втягнутися в процес - почніть з коротких роликів і відео, короткометражок. Той же підхід стосується і літератури - книг, коміксів, онлайн щоденників або статей в англомовній системі Google. Потрібна інформація? Використовуйте зарубіжні джерела для її отримання. Сюди можна включити будь-який об'єкт культури, наприклад, музику. Якщо ви бачите, що дитині подобається пісня англійською або іншою мовою, поцікавтеся, про що вона. Так можна підвищити мотивацію до вивчення іноземної мови у школярів. Заохочуйте дитину до подібних занять. Зацікавте його. Спочатку чадом буде рухати проста цікавість, він буде шукати переклад нових слів, закріплюючи таким способом лексику. Крім того, відмінно спрацьовує мотивація до вивчення іноземної мови, якщо сім'я активно подорожує або у дитини є кумир, який відвідав безліч країн. Можна відправитися в подорож з родиною, де на практиці показати дитині, чому іноземні мови - це весело і цікаво. Крім того, багато батьків вибирають програми вивчення англійської мови за кордоном - при відомих університетах і коледжах в країнах Європи або в США. Адже це завжди додатковий «плюс».

Коли необхідна мотивація до вивчення іноземної мови?

Основна відповідь на це питання - відсутність такої в школі або іншому навчальному закладі. Що особливо для дітей молодшої та середньої шкільної групи. Якщо в школі іноземної мови відводиться менше 4-х годин на тиждень, немає регулярних домашніх завдань на закріплення отриманих знань, відсутні такі завдання, як переказ і переклад, в зошиті відсутні тексти власного написання, немає творчих завдань, батькам варто взяти ситуацію в свої руки. Надалі мотивація до вивчення іноземних мов буде тільки знижуватися. Але ж ми хочемо не цього, вірно?

Рекомендовані програми:

ексклюзив
Великобританія
  • Сезон: Цілий рік
Докладніше
ексклюзив
Великобританія
  • Сезон: Цілий рік
Докладніше
ексклюзив
Великобританія
  • Сезон: Цілий рік
Докладніше
Завантажити ще
Задати питання по програмі?
Дякуємо! Ваша заявка прийнята.
ми зв'яжемося з Вами найближчим часом.

Інші корисні статті

Курси для підлітків
Як вибрати дійсно хороші курси англійської мови?
Величезна кількість курсів і програм вивчення іноземних мов ставлять рядового користувача в глухий кут. Як правильно вибрати курси англійської мови? На що варто звернути увагу? Які програми існують?
Підготовка до вступу
Методи самостійного вивчення іноземних мов
Так чи актуальні методи вивчення іноземної мови на самостійній основі? Або досить вибіркового вивчення окремих тем? Насправді, самостійне вивчення іноземної мови грунтується на індивідуальному підході.
Підготовка до вступу
Середню освіту в Європі для українських дітей. Огляд країн і навчальних закладів
З приходом безвізового режиму в Україні в червні 2017 року в українських дітей і студентів з'явилося більше шансів на отримання європейської освіти. Нові методики навчання, можливість отримання мовних навичок, розширення кругозору, друзі з різних точок планети, екскурсійні програми. Це далеко не повний список того, що можуть отримати українські діти, перебуваючи в європейських школах, коледжах або університетах.
Підготовка до вступу
Чому можуть відмовити в отриманні візи для студентів?
Завдяки безвізовому режиму з європейськими країнами українські студенти і школярі можуть легко приїхати на короткострокові (до 90 днів) курси вивчення іноземних мов. Але як бути тим, хто хоче навчатися в європейських університетах? На жаль, «безвіз» застосовується лише до коротких поїздок. Якщо ви плануєте вчитися в європейських ВНЗ, потрібна студентська віза.
Курси для підлітків
З якого віку дитині варто вивчати іноземну мову?
За словами багатьох батьків, вони замислюються про це мало не з перших днів життя свого чада. Причинами найчастіше називати бажання закласти хороший фундамент, який допоможе в житті, допомогти дитині стати успішним і досягти певних висот, тим більше що знання іноземних мов завжди в пошані. Так з якого віку вивчати англійську мову дитині (або іншу іноземну мову)?
Групові поїздки
Групові поїздки для школярів за кордон
Нові міста і країни - це новий світ, який притягує не лише дорослих туристів з різних країн світу, але дітей і підлітків. Новий, цінний досвід, можливість познайомитися з цікавими, загадковими, парою незрозумілими пам'ятками, традиціями народів і держав. Саме тому великою популярністю користуються групові поїздки для школярів за кордон з метою вивчення іноземних мов. Чому освітній туризм стає все більш популярним напрямком в Україні? Давайте розберемося!

Підписатися на розсилку новин

Email надіслано.
Ви підписані на новини від NAVIGATOR.